Podnikáte? Využijte virtuální kancelář

Podnikáte při studiu nebo při práci? Gratulujeme, vybudovat si vlastní zdroj příjmů rozhodně není na škodu. Jistě z toho máte dobrý pocit i vy, když si můžete koupit více věcí a zvyšujete svoji nezávislost na rodičích či zaměstnavateli. Jenže podnikání s sebou nese také spoustu starostí
a vyřizování. Mnozí lidé ani nemají tušení, že existují jednoduché triky, jak si pár věcí usnadnit.

Dokud pracujete pro jednoho odběratele na živnostenský list, je to relativně jednoduché. Není třeba nic zařizovat, sídlo si zapíšete doma a je vyřešeno. Jenže jakmile začnete vystupovat jako firma a oslovovat nové klienty, věci jsou najednou o trochu složitější. Sídlit doma už nemůžete. Tedy můžete, nikdo vám to zakazovat nebude, ale je to krajně nevhodné.

Kancelář doma?
Pro uvedení sídla firmy potřebujete souhlas majitele objektu. Pokud bydlíte v bytě vedeném pod bytovým družstvem, mohl by to být problém. Navíc taková kancelář vůbec nepůsobí profesionálně. Opravdu chcete, aby za vámi zákazníci chodili domů? A netýká se to jen neohlášených klientů. Do sídla firmy za vámi mohou přijít na prohlídku různí úředníci (živnostenský úřad, stavební úřad, ČOI atd.). Chcete, aby se vám poohlíželi po bytě?

A kdyby náhodou došlo k nejhoršímu a přišel k vám exekutor, vsaďte se, že nebude zkoumat, co přesně je majetek firmy a co z kanceláře patří vaší mámě nebo přítelkyni. Neprávem zabavený majetek soukromé osoby se sice dá dostat zpátky, ale je k tomu nutná vylučovací žaloba a jsou s tím zbytečné tahanice. Můžete se tomu snadno vyhnout.

Chytřejší je virtuální kancelář
V dnešní době je hodně podnikatelů, kteří mohou pracovat odkudkoliv, kde mají počítač nebo jiné nezbytné vybavení, a tak sídlo vůbec nepotřebují. Jenže zákon káže, že ho mít musí. Jak to tedy vyřešit, když jsme si řekli, že sídlit doma je nevhodné? Řešení se jmenuje virtuální kancelář. Jak vám jistě napovídá slovíčko „virtuální“, prostě není skutečná. Tedy ona existuje, ale vy v ní nemusíte být fyzicky přítomni a nemusíte se o nic starat.

Jde prostě o to, že si někde zařídíte virtuální kancelář, o kterou se vám bude starat někdo jiný. Bude přijímat všechny návštěvy, které by tam náhodou přišly, přebírat vám poštu, posílat skeny dopisů, jednat s kurýry a starat se o recepci i vybavení prostor. Vy se tam jen jednou za čas stavíte vyzvednout si balíček a fyzicky se ve virtuální kanceláři budete vyskytovat a jednat s klienty, kdykoliv se vám zlíbí. A má to ještě další výhody.

Výhody virtuální kanceláře
Jako první výhodu, kterou mnozí vidí jako tu hlavní, jmenujeme prestiž. Když už si někdo zařizuje virtuální kancelář, obvykle si ji zařídí v nějakém větším městě. Praha nebo Brno jsou dobrými příklady. Jakmile zákazníci nebo potenciální obchodní partneři uvidí, že sídlíte v centru Prahy, určitě v jejich očích hned trochu stoupnete. Se sídlem v neznámé vesničce u Horní-dolní moc světově vypadat nebudete. Možná jste už taky někdy slyšeli, že v Praze chodí málo kontrol, což je další důvod, proč zamířit s firmou do našeho hlavního města.

Obrovským plusem virtuálních kanceláří jsou také dodatečné služby. Když si zařídíte virtuální kancelář u poctivé firmy, čeká vás mnoho benefitů. Postarají se vám o administrativní, asistenční, účetní a marketingové činnosti na přání. Prostě vám odpadne spousta zbytečných a nudných starostí a to se podnikatelům, kteří navíc ještě studují nebo pracují, maximálně hodí.

Zařiďte si virtuální sídlo podle svých představ
Podívejte se na internet, jaké jsou možnosti virtuální kanceláře v Praze. Různé firmy nabízí různé benefity virtuálních kanceláří, dejte si pozor i na to, abyste neplatili za něco, co vůbec nevyužijete. Také pozor na podezřelá sídla bez vlastní recepce a asistentky. Asi nejlepší je najít firmu, u níž si vyberete takový balíček, který vám bude maximálně vyhovovat.

Krásnou virtuální kancelář Praha nabízí firma Profi-kancelář s.r.o., která klientům poskytuje desetiletí spolehlivé virtuální kanceláře v Praze 1, 2, 3 a 9 a příjemně překvapí dostupnými službami a rozumnou cenou.