Jaké jsou výhody umístění virtuální kanceláře v Praze?

Administrativní zátěž

Prosté virtuální sídlo v Praze podnikateli zajistí klidnější podnikání. Když si podnikatel zařídí virtuální kancelář u poctivé firmy, čeká ho mnoho benefitů. Provozovatelé sídla se podnikateli postarají o administrativní, asistenční, účetní a marketingové činnosti na přání. Díky tomu podnikateli odpadne spousta zbytečných a nudných starostí.

Anonymita velkoměsta

Anonymita velkoměsta znamená méně častou komunikaci ze strany úřadů. Vzhledem k velkému množství subjektů, které mají sídlo firmy v Praze, je zde logicky menší frekvence kontrol. Velkou výhodou je rovněž větší profesionalita případného jednání zaměstnanců finančního úřadu s podnikatelovou firmou. Některé virtuální kanceláře navíc nabízejí možnost objednání zasedací místnosti pro jednání s klienty i s úřady.

Možnost zavření obchodů a získání nových potenciálních klientů

V Praze je mnohonásobně větší možnost uzavření obchodů a získání potenciálních klientů, protože lepší první dojem ze strany potenciálních zákazníků zvyšuje šance na uzavření obchodu. Co se stane když podnikatelův klient bez ohlášení dorazí do sídla firmy? U virtuálních sídel s denní recepcí to není problém. Klient je hezky přivítán a recepční mu vysvětlí, že ve sdílených kancelářích je podnikatel pouze po předchozí domluvě. S klientem pak podnikatele může telefonicky spojit nebo mu zaslat e-mailem vzkaz.

Prestiž

Firemní sídlo by mělo reprezentovat podnikatele i jeho firmu. Sídlo ve velkém městě je bráno jako prestižnější. Pokud budova, ve které je sídlo umístěno navíc vypadá reprezentativně a dá se u budovy dobře parkovat, je to opět velké plus pro získání nových zákazníků a klientů. Pro některé podnikání je důležité umístění blízko centra hlavního města, jinému vyhovuje spíše autem dobře dostupný okraj. 

Stávající firmy

Pokud se podnikatel rozhodne přesunout svoje sídlo do Prahy, ať už z důvodu prestiže nebo možnosti získání nových klientů, musí tuto změnu nahlásit na živnostenském a finančním úřadu a také u sociální a zdravotní pojišťovny. Pokud se Vám nechce pouštět do této změny samotným, rádi vám s ní pomůžeme.

Začínající firmy

Pokud se podnikatel rozhodl rozjet svoje podnikání v Praze, jedním ze zákonných požadavků je zřízení si sídla společnosti. Pro začínající nebo malou firmu mohou být náklady na zřízení kanceláře v Praze příliš vysoké. Do nákladů patří pronájem místa, pořízení nábytku, placení energií, náklady na výpočetní techniku, najmutí recepční apod. Proto je výhodné využít služby virtuální kanceláře, která poskytne veškerý nezbytný servis pro bezproblémový začátek i průběh podnikání.