Na co si dát pozor při výběru virtuálního sídla?

Pokud jste se rozhodli, že si zřídíte virtuální sídlo, je to dobrá volba. Jak se ale nespálit a najít vhodného poskytovatele sídla? Zde vám přinášíme některé tipy.

Umístění sídla

V které budově bude sídlo umístěno? Pokud k tomu máte čas a prostor, sjednejte si prohlídku kancelářských prostor uvnitř budovy. Zároveň tak lze zjistit v jak lukrativní oblasti se sídlo bude nacházet a v jakém stavu je budova, v které by mělo být sídlo umístěno.

Vlastník nemovitosti

Pokud nemovitost nevlastní přímo provozovatel virtuálního sídla, ale třetí osoba, pak může nastat problém. Může se stát, že klient ztratí nárok na sídlo firmy v nemovitosti z důvodu prodeje nemovitosti jinému subjektu. Důležité je také zjistit, zda je provozovatel schopen zajistit řádné označení sídla obchodní firmou a identifikačním číslem společnosti. Pokud by označení na nemovitosti nebylo, hrozí pokuta až do výše 100 000 Kč.

Smlouva a obchodní podmínky

Nechte si zaslat vzor smlouvy a obchodních podmínek a projděte si, co vše zahrnují. Nenechte se nalákat na příliš nízkou cenu, která je podmíněná dlouhou dobou pronájmu, nebo obsahuje pouze omezené služby. Za většinu standardních služeb byste si stejně potom připlatili. Po uzavření smlouvy o poskytnutí obchodního sídla byste měli dostat souhlas s umístěním sídla. Tento dokument je potřebný pro zápis daného sídla do obchodního rejstříku, proto jej musíte obdržet.

Služby

Ověřte si, že v pracovní době je na adrese sídla někdo k zastižení, kdo je připraven převzít a předat poštu či vzkazy. Mezi služby, které virtuální sídla nabízí patří recepce, která řeší běžné obchodní i administrativní záležitosti, nebo možnost využití zasedací místnosti a kanceláře pro jednání s klienty nebo úřady. Některá virtuální sídla nabízí také rychlé přeposílání pošty, případně okamžité skenování dokumentů. Někteří provozovatelé pomáhají i zajistit účetnictví nebo virtuální asistentku. 

Spolehlivou virtuální kancelář nabízí firma Virtuální kancelář Praha s.r.o., která klientům poskytuje mnoho let možnost zřízení sídla na Praze 9 a příjemně překvapí dostupnými službami a rozumnou cenou.