Jak si vybrat správnou virtuální kancelář?

Každá firma, korporace nebo jiná právnická osoba musí mít podle zákona sídlo, které je zapsané v příslušném rejstříku. Jen v některých případech však dává smysl pořízení vlastní kanceláře. Pokud zvažujete jiné varianty, určitě mezi ně patří umístění sídla do virtuální kanceláře. Bude užitečné zamyslet se nad pár body, které vám výběr té správné varianty usnadní.

Na jaké adrese má být vaše (virtuální) kancelář?

Vaše sídlo by mělo reprezentovat vás i vaši firmu. Sídlo ve velkém městě je bráno jako prestižnější. Pro některé podnikání bude důležité umístění blízko centra hlavního města, jiným vyhovuje spíše autem dobře dostupný okraj. Je dobré se ptát i na to, jak vypadá budova v které kancelář sídlí. Dá se u ní dobře parkovat? Určitě je dobré si domluvit i prohlídku kanceláře předem.

Jaká je cena za pronájem sídla?

Pokud je cena pronájmu hodně nízká, většinou to znamená, že pronajímatel upřednostňuje kvantitu nad kvalitou. Jaké služby pronajímatel nabízí? Kolik firem na takové adrese již sídlí? Je na adrese sídla recepce, která je schopná přebírat poštu a obsloužit případné klienty vaší firmy?

Jaký komfort mi recepce zajistí?

Dobře fungující recepce na adrese virtuálního sídla vám zajistí komfort. Časem bude do firmy chodit korespondence, zásilky z různých spedičních služeb nebo vrácené zboží od zákazníků. Spolehlivě fungující recepce vás okamžitě informuje, dopis na vyzvání naskenuje a balíčky připraví k převzetí nebo přeposlání. Postará se samozřejmě na úrovni o ohlášené i neohlášené návštěvy v sídle firmy. 

Je možné si pronajmout zasedací místnost?

Pokud jste živnostník nebo máte firmu malé nebo střední velikosti, bude pro vás výhodné volit takové sídlo, které je vybavené zasedací místností nebo kanceláří. V tom případě můžete zajistit obchodní schůzky, jednání se zaměstnanci či s úřady v prostorách na adrese svého sídla. 

Jaké zkušenosti má provozovatel virtuálního sídla?

Je dobré spolupracovat se společností, která má zkušenosti s provozování virtuálního sídla. Jak dlouho už tyto služby poskytuje? Nabízí kromě sídla i další služby (a má tedy zkušené zaměstnance)? A jaké má recenze? Tyto informace se při výběru také mohou hodit.

Využijte virtuální kancelář, kterou  nabízí firma Profi-kancelář s.r.o., která klientům poskytuje desetiletí spolehlivé virtuální kanceláře na Praze 1, 2, 3 a 9 a příjemně překvapí dostupnými službami za rozumnou cenu.