Jak si zařídit virtuální sídlo v Praze?

Začínáte s podnikáním a chcete mít sídlo firmy na prestižní adrese. Nebo již nějakou dobu podnikáte, ale chcete přesunout své sídlo z bytu tam, kde je možné se běžně setkávat s klienty a potenciálními zákazníky. Jak na to?

Nové sídlo firmy v Praze

Vyberte si místo, kde chcete aby vaše společnost sídlila. Pokud nechcete investovat do vlastní kanceláře a recepce, zvolte virtuální sídlo. Zjistěte si, kteří poskytovatelé ve vámi vybraném místě virtuální sídlo nabízí. Porovnejte ceny a služby, které sdílené kanceláře nabízí a jejich reference. Je na adrese sídla k dispozici recepce a asistentka, která zajistí přebírání pošty nebo nasměruje vaše klienty? Je možné si pronajmout zasedací místnost či kancelář pro jednání s klienty nebo úřady? Jaké zkušenosti provozovatel sídla má a jak dlouho působí na trhu?

Když zvážíte všechny tyto skutečnosti, můžete vybrat kvalitní virtuální sídlo.

Změna stávajícího sídla

V případě stěhování firmy na novou adresu sídla mohou nastat dvě situace.

  1. Sídlo stěhujete v rámci obce

Velká města jako Praha nebo Brno jsou brána jako jedna velká obec. Proto i když stěhujete například sídlo z Prahy 9 na Prahu 3, stačí změnu nahlásit ve Veřejném (obchodním) rejstříku. Změnu sídla poté také nahlásíte na živnostenském úřadě, finančním úřadě a pokud máte zaměstnance, tak i na sociální a zdravotní pojišťovně.

                  2. Sídlo nestěhujete v rámci obce

Rozhodli jste se převést sídlo například z Plzně do Prahy? Zde už je postup složitější. V tomto případě musíte změnit zakladatelskou listinu (společenskou smlouvu) vaší společnosti u notáře. Společně s touto změnou lze do zakladatelské listiny uvést jakékoli další změny, které se ve vaší společnosti odehrály nebo které plánujete.

Po zapsání změny do obchodního rejstříku opět následuje hlášení na živnostenský úřad, finanční úřad a případně i na sociální a zdravotní pojišťovny.

Nechcete nic zapomenout a trávit s tím zbytečně svůj čas? Pak využijte servis Profi-kanceláře a obraťte se na nás na jakémkoliv kontaktu.

Přejeme vám spolehlivé zázemí vašeho podnikání, vč. nového sídla firmy.