Jaké výhody přináší virtuální sídlo podnikatelům?

Virtuální sídlo může přinést firmě i podnikateli řadu výhod. Jaké vlastnosti má spolehlivé virtuální sídlo? Projdeme si je nyní postupně, podle potřeb podnikatele či firmy, OSVČ, s.r.o. nebo a.s.

Pronájem vlastní kanceláře přináší kromě nemalých výdajů rovněž povinnosti, kterým se začínající nebo vysoce efektivní podnikatel rád vyhne. Ani menší firmy s týmem zaměstnanců pracujících u klientů nebo z domova nechtějí platit za kanceláře desítky tisíc měsíčně. Zároveň pro většinu podnikatelů není bezpečné ani reprezentativní umístění sídla ve vlastním domě či bytě.

Obecně platí, že kvalitní virtuální sídlo je lepší než vlastní kancelář bez stálé recepční. A to jak z hlediska image, tak i přebírání korespondence a obsluhy zákaznické linky.

Virtuální sídlo a založení firmy

Zkušený poskytovatel virtuálního sídla podnikateli většinou poradí i se samotným založením živnosti nebo s.r.o., případně jej zajistí na klíč i bez běhání po úřadech. 

Virtuální sídlo a korespondence

V rámci uzavírání smlouvy o virtuálním sídle by podnikatel měl nastavit komunikační kanály, kterými provozovatel sídla oznámí doručení korespondence. Jakmile na virtuální adresu dorazí podnikateli dopis, doporučený dopis nebo balíček, obdrží informaci e-mailem, kde může rovnou objednat naskenování nebo doslání zásilky. Zkušená recepční zároveň odfiltruje klamavé nabídky a hromadnou reklamu. U kvalitního poskytovatele se lze rovněž kdykoliv zastavit osobně a vše si vyzvednout.

Virtuální sídlo a klienti

Co se stane když podnikatelův klient bez ohlášení dorazí do sídla firmy? U virtuálních sídel s denní recepcí to není problém. Klient je hezky přivítán a recepční mu vysvětlí, že ve sdílených kancelářích je podnikatel pouze po předchozí domluvě. S klientem pak podnikatele může telefonicky spojit nebo mu zaslat e-mailem vzkaz.

Kromě základních služeb virtuálního sídla je v některých virtuálních sídlech možné zajistit

  • zasedačku pro jednání s klienty a úřady na adrese firmy
  • pronájem zařízené kanceláře k poradám a jednáním
  • pražskou zákaznickou linka s obsluhou jménem podnikatelovy firmy či přesměrováním
  • účetní a další služby na jednom místě 

Virtuální sídlo a úřady

Výhodou virtuální kanceláře je, že zde může být i z hlediska úřadů skutečné sídlo firmy, podnikatel zde může pravidelně pracovat, jednat se zaměstnanci a scházet se s klienty. Pro určení skutečného sídla je zásadní, kde probíhají rozhodnutí o vedení firmy a výkon její hlavní činnosti.

Virtuální sídlo a Praha

V Praze je mnohonásobně větší možnost uzavření obchodů a potenciálních klientů. Sídlo, které má podnikatel umístěné v Praze, také působí působit prestižněji. A v Praze lze také počítat s anonymitou velkoměsta.

Dobrá adresa pro firmu v centru Prahy kupodivu nemusí být drahá. Na rozdíl od provozu běžné kanceláře, kterou je třeba vybavit nábytkem a technikou, zaměstnat pracovní síly atd., a jejíž provoz stojí desítky tisíc korun měsíčně, lze virtuální sídlo provozovat za zlomek této ceny. 

Virtuální kancelář Praha zajišťuje tyto služby již přes deset let k maximální spokojenosti svých klientů. Výhodné balíčky a ceny virtuální kanceláře zde.